top of page
Audio TestimonialFIRAT AKKEMIK
00:00 / 03:52

Büyük firmalar, bilinen markalar ve önemli unvanlarla çalıştığım 28 yıllık kurumsal yaşamdan sonra ünvansız ve yalnız kendiniz ile kalıyorsunuz. Artık ben bir marka olma yolundaydım. Beni bilen, deneyimime ihtiyaç duyan kişi ve kurumlarla buluşma zamanı gelmişti. Kendi ismimle, bilgi ve birikimimle şirketleri ve bireyleri güçlendirmek için yola çıktım. Kendimi anlatmak ve doğru kişilere ulaşmak girişimimin başında çok önemliydi. Bildiklerimle ilerlemeye başlamış, çevremde bana destek veren dostlarım olmuştu. Tabi her oluşumun sürdürülebilir olması gerekiyor. Tam da bu sırada Arya Women’dan tanıdığım sevgili Arzu Kariyer Dönüşüm Akademisi’nde  “Şimdi Senin Zamanın 21 Günde Kariyerini Dönüştür Programı”nı Grup program olarak başlatacağından bahsetti. Uzun süredir Arzu’nun podcastlerini, paylaşımlarını ve KDA programını takip ediyordum. Kendi girişim yolculuğumun başındayken, Arzu’nun deneyimleri ve geribildirimler ile şekillendirdiği bu programa, ben de daha doğru adımları atabilmek için katıldım. 

 

Programın tasarımı büyük emek ile ilmek ilmek işlenmiş. Denenmiş uygulamalar, işe yarayan tavsiyeler ile bildiklerimi genişletmeme yardımcı olan bir program oldu. Not alarak dinlediğim, harekete geçmek için güzel araçlar eklenen bu program amacıma ulaşmak için odaklanmama yardımcı oldu. 

Kişisel marka ve networking modülleri, yeni bir iş başlatmam sebebiyle en çok yararlandığım modüllerdi. Yeni fikirler kazandım, pratik yöntemler öğrendim ve bakış açımı geliştirdim. Programın takipli olması sorumluluk duygusuyla her hafta ilerlememi, grup ile yapmak da birbirimizden öğrenme ve birbirimizi desteklememizi sağladı. Etkili araçlar, faydalanacak çokça yeni kaynak da kazandım. Bu arada yaptığım sosyal medya ve tanıtım çalışmaları sayesinde kısa sürede 3 yeni müşterim oldu. 

 

Kurumsal hayatta ilerlemek isteyenler, benim gibi kendi girişimlerine başlamak ve iş / sektör değiştirmek isteyenlerin yararlanacağı bir program. Deneyerek ve yaşayarak öğreneceğiniz pek çok vaka burada örnekleri ile var ve en güzeli de nasıl yapılır anlatılıyor. Hal böyle olunca neden deneyenden öğrenmeyelim ki? Önden öğrenmek ve bu farkındalıkla iş yaşamında büyümek ve gelişmek çok daha etkili olabilir; zaman kaybetmeden ve hatayı en aza indirerek. Ben yeni yönetici olduğum zamanlarda bu programla karşılaşmayı çok isterdim. 

IMG_2138.jpg

Fırat Akkemik | Istanbul

Danışman, Koç, Mentor

Fırat Akkemik Danışmanlık / Fasilitasyon 

Burak Tansuğ | New Jersey

İş Zekası ve Veri Analitiği Danışmanı

VP, Ereteam Analytics

Kurucu, Promly

Bu kursu almaktaki ana amacim özellikle hepimizin hayatini derinden etkileyen, ezberleri bozan pandemi surecinde, aklimi iyiden iyiye mesgul etmeye baslayan "Nereye gidiyorum?" sorusuna somut cevaplar uretmek, "yol haritasina" revize ederek bir hareket plani cizmek ve uygulamaya gecmekti.  

Kursta en cok begendigim kisim kendimizi bir marka olarak gormenin ve o sekilde network yapmamizin onemine deginen kisim oldu. Bu kursu almadan evvel "kendimi pazarlama" konusunda cok cekimser ve tedirgin bir yapida idim. Tabii ki bir gunde hersey degismedi.

Ama Arzu'nun bu konuya sistematik yaklasimi, kucuk ama buyuk farklar yaratabilecek detaylari ozenli bir sekilde ele alisi, sizi aksiyona hazirlayan programi ve galiba en onemlisi de bunu 

yaparken  bu isten zevk almaniz konusunda sizi ikna etmesi, kisacasi"bulasici, harekete gecirici, laftan cok hareket odakli ve eglenceli bir yol haritasini onunuze sermesi ve size benimsetmesi benim bu kurstaki en buyuk kazanimim oldu.

Kendinize Yatirim Yapin modulu beni en etkileyen modul oldu. Burada onemli unsur bence gunumuzun bas dondurucu dijital enformasyon ortaminda ayni anda binbir yere cekilirken, kendimizi merkezde tutabilmek, dogru onceliklendirmeleri yapabilmek, kendi kariyerimiz icin dogru olan yolu cizebilmek, kisacasi kariyer disiplinini zevkli bir aliskanlik haline getirebilmek. Ben Arzu'nun programinin iceriginde bu haritayi kesfettim.

Kurs boyunca, keske boyle bir programa 20'li yaslarimda katilabilseydim dedim. Bence kariyer yonetimi uzerine Arzu'nun verdigi bu temel prensipler is hayatina yeni atilan tum genclerin dikkatle takip etmesi gereken, aliskanlik haline getirmesi gereken konular. Ayni zamanda benim ornegimde de oldugu gibi, kariyerinin ileri safhalarina gelmis, silkelenme ihtiyaci duyan, daha doyurucu bir kariyer degisikligi veya atilim pesinde olan profesyonellerin de cok yararlanabilecegi bir icerik sunuyor Arzu.

KDA, alanında son derece yetkin olan Arzu Tekir'in ellerinden çıkmış oldukça özenli bir çalışma.

 

Arzu Hanım, kendi kariyer hayatından da verdiği örneklerle onunla bağ kurmamızı saglıyor ve karşılaştığımız zorluklarda aslında yalnız olmadığımızı bize tekrar tekrar vurguluyor.

 

Birkaç ay önce çalışmaya başladığım yeni işimde Arzu Hanım'dan öğrendiğim digital networking tekniklerini kullandım ve ne kadar etkili olduğuna şahit oldum. Onun öncesinde de LinkedIn profilimi düzenleme hususunda verdiği bilgiler adeta hayat kurtardı ve böylesine zor bir dönemde iş arama sürecinde bana can simidi oldu.

Şebnem Tuğçe Pala | San Francisco

Sürdürülebilir Ulaşım Uzmanı

Kamu Politikaları ve Fon Geliştirme Direktörü,

Utility API

5af41664dd7884_edited.jpg

Ekin Atiyas | Portekiz

(Önceden) Akademisyen Boğaziçi Üniversitesi

Doktora 2014, Harvard Üniversitesi, Tarih ve Ortadoğu Çalışmaları

Bundan yaklaşık bir sene önce yeni bir ülkede, yeni bir dilde, yeni bir hayata başladım. Nereden başlayacağım sorusu zihnimi tamamen işgal etmiş kendi bildiklerimi bile unutacak hale gelmiştim! İşte tam bu noktada Kariyer Dönüşüm Akademisi´yle tanıştım.

 

Uzun bir süredir parçası olduğum akademik hayattan ayrılmak benim icin çok zor bir karardı. Akademik birikimim ve becerilerim “gerçek hayatta” nasıl işe yarayacaktı?

 

Kariyer Dönüşüm Akademisi hayatın akışı içerisinde üzerinde çok durmadığım önemli sorular yöneltti bana. Güçlü yönlerim, tecrübelerim, kendimi geliştirmek istediğim alanlar, kişiliğim ve tercihlerim.. Yeni ve büyük maceralara atılmak isteyen herkesin üzerinde düşünmesi gereken konular bunlar. KDA´nin modülleri bu yolculuğumda bana küçük ama sağlam adımlar attırarak eşlik etti.

 

KDA´ni takip ederken gördüm ki Arzu uluslararası iş kültürünü cok yakından tanıyan bir rehber. Yarattığı modüller, iş hayatındaki dinamikleri, dünyanın her yerinde geçerli ve güncel yaklaşım ve önceliklerle birleştirerek anlatıyor. Ama benim için en önemlisi bu birikimi karşısındakini yabancılaştırmadan, kendi hayatından örnekler paylaşarak aktarması. Ulaşılabilir, empati becerisine sahip ve duygusal zekası yüksek bir profesyonelden rehberlik almanın büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.

 

Arzu´nun modülleri, yönelttiği sorular, gösterdiği kaynaklar ve paylaştığı tecrübelerle bana eğitimimi ve birikimimi farklı bir alanda nasıl yeniden anlamlandırabileceğimi gösterdi. 

 

Şu günlerde, KDA’dan aldığım ilham ve cesaretle, yine küçük ama sağlam adımlar atarak eğitim politikaları alanında bir girişim projesi tasarlıyorum.

 

Özellikle kişisel markalaşma konusunda kendimi geliştirmek istiyordum, bu sebeple Kariyer Dönüşüm Akademisi ile çalışmak istedim. Kursta en çok birebirde Arzu hanımdan destek alabilmek çok faydalı oldu, kendisi sağolsun çok farklı bakış açıları kazandırdı. Kişisel Danışma Kurulu ile ilgili modül çok faydalı oldu. Bu kursu kariyerini çok daha ileri noktaya  taşımayı amaçlayan herkese tavsiye ederim.

Serhan Ünalan | Istanbul

Akıllı Şehir Danışmanı

Smart City Lab

Ergem Şenyuva Tohumcu | London

Sustainability Leader, Eco-Entrepreneur

Founder, Yesilist

I have known Arzu for a while due to our work and had always admired her work ethos. I am an entrepreneur and change is inevitable in my work. Therefore when an opportunity came up to work with Arzu for my career journey, I immediately signed up for Arzu's Kariyer Donusum Akademisi.

 

As an entrepreneur, I sometimes find it challenging to identify the right support mechanisms that will help me reach my career goals. As someone who has an unconventional career, our work together reminded me of the importance of self-care and celebrating even small successes.

 

Arzu prepared each session in an easily digestible format, with great insights and resources that I can use in between the sessions. Furthermore, she has put together a unique curriculum based on key takeaways from her successful career and extensive research. Following our work together, I now Thanks to Kariyer Donusum Akademisi, I have now a canvas that I am now working on for the next phase of my personal and career journey.

 

The tools that Arzu prepared are timeless and can be applied both for personal and professional goals.

Ben on üç yıl önce kurumsal hayattan girişimciliğe geçtim ve halen kendi kurduğum şirketimi yönetiyorum. 

 

İki buçuk sene önce eşimin işi dolayısıyla San Francisco’ya yerleştik, bir bebegimiz oldu ve yeni bir ülkede yeni bir girişime başlamak hayatımı yaptıklarımı ve burada yapmak istediklerimi sorgulama aşamasındayım. Tam nerelerden, kimlerden destek alabilirim diye araştırdığım bir dönemde, Arzu, Kariyer Dönüşüm Akademisi’ni kurdu.

 

Arzu'nun aktaracağı bilgilerin bana fayda saglayacağına emindim; Özellikle aynı benim şu anda olduğum yollardan geçmiş olduğu, ülkemizde iyi bir kariyer yaptıktan sonra Amerika’ya gelip burada da başarılı işlere imza atmış olduğu için aktaracaklarının benim icin değerli olacağını düşündüm. Tasarladığı kursu almaya karar verdim. 

 

Şimdi Senin Zamanın 21 Günde Kariyerini Dönüştür kursunun içeriği, Arzu’nun enerjisi, konuşurken ifadeleri ve özellikle verdiği profesyonel hayattan örnekler kursu çok  zenginleştiriyor. Verdiği örneklerin yanı sıra önerdiği kaynakları da çok beğendim. 

 

Kurs boyunca sorduğu sorular benim kariyer planlamam icin çok güzel ışık tuttu ve karışık düşüncelerimi organize edip herşeyden önemlisi aksiyon almamı sağladı.

 

En çok yararlandığım modül, Kendine Güven oldu.  Önerileri, çalışma metodları çok çabuk kendi içimde organize olup harekete geçmemi sağladı. Aldığım bu kurs, bende özellikle profesyonel hayatta gelmiş olduğum noktayı, kendi kendime idrak etmem için çok büyük bir farkındalık yarattı. Öğrendiklerimden zihnimde en çok yer eden “BAŞARINI SAHİPLEN”  oldu. Bu cümle benim uyanış cümlem diyebilirim, kendi işime yaptıklarıma bakış açımı değiştirmeme neden oldu. 

 

Uzun zamandır düşündüğüm danışmanlık ve coaching konusunda aksiyon almaya karar verdim. Şimdi kendi markamı doğru şekilde konumlandırıp danışmanlık ve coaching hizmetleri veren bir yapı kurma aşamasına geçtim.

Simdi Senin Zamanın 21 Günde Kariyerini Dönüştür Kursunu  iş hayatında bocalayıp kendi yaptığı işten, olduğu yerden memnun olmayan herkese öneririm. Bunun yanı sıra benim gibi başka bir ülkeye taşınmış profesyonellere, şu anda kendi işini yeni kurmaya başlamış genç girişimcilere de öneririm. 

Feride Tansuğ Acar | San Francisco

Kurucu, L'appart PR Istanbul & Life is Style US

Harun Karakoç | İstanbul

Yönetici, Farklabs Tekmer

( Tam burslu KDA Katılımcısı - Genç Profesyonel ) 

Genel olarak eğitim almak bazı dönemlerde sıkıcı gelebiliyor, çünkü teorik ve pratik her zaman uyuşmuyor. Ancak Arzu Tekir'in bu eğitimlerin neredeyse her bölümünde kendi hayatından örnek vermesi, anlattıklarını somutlaştırması, eğitim içeriğine olan motivasyonu artırıcı. Bu da anlatılan şeylerin gerçekten bir tecrübe sonucu ortaya çıktığını ve gerçekten işe yaradığını gösteriyor. 

Kendi adıma kişisel danışma kurulu kurma fikri kesinlikle ışık yaktı. Zaman zaman başkalarından fikir alan birisiyim, ancak konuya daha organize yaklaşma fikri, daha önce danıştığım konular sonrası yaşadığım avantajları, elde ettiğim kazanımları düşünme fırsatı sundu. Özellikle kendi yakın çevremden ziyade bana daha objektif yaklaşabilecek kişilere danışma fikri kıymetli bir bilgi oldu benim için. İlk hayata geçireceğim çıktı olacak.

Kariyerine yeni başlayacak birisi, bu eğitimle sıfırdan kendisi için bir "kariyer planlama" şablonu oluşturup, iş tecrübesini teknik açıdan değil de insani ilişkiler açısından yönetebileceği bir araca sahip olur.

Kariyerinin ortasında ancak henüz o mutluluğu yakalayamamış, ne yapmak istediği konusunda yolunu kaybetmiş bir profil için de doğru yola gitmesi için bu eğitimin rehberlik edecek bir kılavuz olacağını düşünüyorum.

Serpil Öztaş | Gebze

Akıllı Şehir Uzmanı, Çevre Yüksek Mühendisi

Karmaşık soru ve sorunlar içerisinde kendime ait cevaplar aradığım bir dönemde KDA ile tanıştım. Çok bir beklenti olmaksızın web sitesi üzerinden mesaj gönderdim. Kısa zaman içerisinde cevap geldi. Hemen sonrasında Arzu Hanım ile tanıştım.

 

10 dakikalık kısa bir görüşme sonrası doğru yerde olduğumu ve doğru kişi ile görüştüğümü anlamıştım. Arzu Hanım ile birlikte KDA’da çalışmaya karar verdim.

 

  • Nokta atışı sadeleştirilmiş eğitim modülleri

  • Konuların sıralanışı ve geçişleri

  • Doğru sorular ve net cevaplar

  • Network, etkinlik, strateji oluşturma

  • Yaşanmış deneyimler ve uluslararası tecrübe

  • Bonus tavsiyeler

 

Arzu Hanım'ın güler yüzü, enerjisinin yanında uluslararası tecrübelerini içeren paylaşımları ile kendimi çok farklı açılardan değerlendirebildiğim, çok verimli ve keyifli bir 21 gün geçirdim. Birçok önemli noktayı yeniden sorgulama ve tanımlama fırsatım buldum.

 

Eğitim öncesi kafamdaki birçok soru ve sorun gitmişti. KDA eğitimi bittiğinde kendime ait notlarım, açık biçimde tanımlanmış soru ve cevaplarım, değerlendirme tablolarım ve gelecek planlarım vardı.

 

Hepimiz profesyonel insanlarız ve profesyonel kararlar alıyoruz. Farklı bir bakış açısı ve uluslararası tecrübe ile harmanlanmış kariyer değerlendirmesine her zaman ihtiyacımız var.

 

Arzu Hanım'ın son modülde ısrarla üzerinde durduğu gibi kendine yatırım en karlı yatırımdır. Her ne konumda olursanız olun, bir şeyler yolunda gitmiyorsa veya yeniden değerlendirme ihtiyacı hissediyorsanız KDA ile tanışmalısınız.

Şükrü Yılmaz | Çorlu

Elektrik / Elektronik Mühendisi

Altyapı Uzmanı

Özlem Oda | Istanbul

CEO, iO Çevre Çözümleri

Aslında kariyer dönüşümünü yıllar önce deneyimlemiş bir profesyonelim ben. Benim kariyer dönüşümüm yaklaşık dokuz yıl önce işimi, uzun yıllar çalıştığım sektörü ve ülkemi arkamda bırakıp, eşimin işi nedeniyle Çin’e yerleştiğim zaman başlamıştı.

 

O dönem çevremde benimle benzer durumda olan ya da vaktiyle benzer süreçlerden geçmiş ve bana rehberlik edecek birilerini arayıp, bulamadığımı hatırlıyorum. Şimdi Senin Zamanın, 21 Günde Kariyerini Dönüştür programı üstlendiği misyon ile bile çok kıymetli. Benim deneyimimde en zoru, nereden başlayacağını, nasıl bir yol haritası izleyeceğini kestirememek idi.

 

Bana göre bu program sadece bunlara yanıt vermekle kalmayıp, başarısızlıkları birer öğretmen gibi kabul etmek ama başarılara da sahip çıkmak; arzu edilen değişim için çok fazla düşünmeden, ertelemeden harekete geçmek noktasında verdiği motivasyon ve yolculuk boyunca sizinle yürüyerek verdiği destekle fark yaratıyor.

 

Ne demişler; tek elle alkışlanmaz. 

Kendinize yatırım yapmanın tam zamanı!
Kariyerinizi dönüştürmek için yol haritasına ihtiyaç duyuyor, global fırsatlara kolayca erişen bir profesyonel, bir 'thought leader' olarak yeni gelir kanalları yaratmak istiyorsanız, eğitim programlarımız
tam da size göre!

bottom of page