İş stratejisti olan Arzu Tekir, stratejik planlama, iş geliştirme, stratejik ortaklıkların kurulması ile büyük ölçekli kamu ve özel sektör projeleri için fon ve yatırım geliştirme konularında iş tecrübesine sahiptir.

Amerika’da yerleşik Urbanite Venture danışmanlık şirketinin kurucusu olan Tekir, çocuklara VR teknolojisini tanıtarak, Oyun Tasarımı, Sanat & Tasarım, Film Yapımı eğitimleri veren, kuruluşunda danışmanlık verdiği VR Academi'nin Türkiye ve Amerika'da İş ve Strateji Ortağıdır.

​Kariyerini dönüştürmek, iş yaşamında kendilerini mutlu edecek yolları bulmak isteyen kadınlara ilham, cesaret ve güç vermeyi hedeflediği, yaklaşık üç yıldır üzerinde çalıştığı Şimdi Senin Zamanın | Kariyerini Dönüştürmek İsteyenlere Öğrenilmiş Dersler Kitabını, nihayet pandemi sürecinde 2020 yılı Ağustos ayında tamamladı. Şimdi Senin Zamanın 21 Günde Kariyerini Dönüştür başlıklı eğitim programını tasarladı, Kariyer Dönüşüm Akademisi'ni kurdu. Arya Kadın Yatırım Platformu'nun Kurumsal İletişim Direktörlüğünü de yürüten Arzu Tekir, Miami merkezli Social Impact Movement'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Farklabs Danışma Kurulu Üyesidir.

Dünya Kaynakları Enstitüsü’nün (WRI) EMBARQ Sürdürülebilir Ulaşım ofisinin Türkiye ofisini kurdu, yedi yıl Ülke Direktörü olarak çalıştı. World Resources Institute’in Sürdürülebilir Şehirler programının global stratejisini oluşturan ekipte yer aldı. WRI'a katılmadan önce önce, New York ve Istanbul'da teknoloji şirketlerine danışmanlık hizmetleri sundu,  Dış İlişkiler Direktörü, AB Projeleri Koordinatörü olarak çalıştı. Bir yönetim danışmanlığı şirketini yeniden yapılandırdı ve iki yıl boyunca yönetti.

Akıllı şehirler, sürdürülebilir ulaşım, urban-tech konulu uluslarası konferanslara konuşmacı olarak davet edilen Tekir, zaman zaman Amerika ve Türkiye'deki üniversitelerde dersler vermektedir. Forbes, Marketing Türkiye dahil pek çok önemli yayında makaleleri yayımlanan Tekir, Vital Voices Global Ambassadors programına seçildi. Dünya Gazetesi'nin hazırladığı Türkiye'nin Cesaretini Yükselten Kadınlar listesinde yeraldı.

Ege Üniversitesi İstatistik Bölümü sonrası Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlayan Tekir, yaşam boyu öğrenme merakıyla eğitimlerine devam etti. Harvard Manage Mentor, Harvard Kennedy School'da Performance Measurement for Effective Management of Nonprofit Organisations ve Cornell University'de Women's Entrepreneurship Programlarını tamamladı.
Kariyer öyküsünü detaylıca anlattığı röportajını okuyabilirsiniz.

Arzu Tekir'i sosyal medyada takip edin.

  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube
2 (2).png

Arzu Tekir

Arzu'nun Ajandasında Başka Neler Var?

Ekim Ayında Konuşmacı Olarak Katılacağı Etkinlikler Takvimi için tıklayın.

Berlin Urban Tech Summit, 2 Eylül 2020

Urban Tech Arzu Tekir Speaker_panels2.pn

Arzu Tekir, 2 Eylül'de gerçekleştirilecek Berlin Urban Tech Summit'in  “Modern industry in urban space” başlıklı ilk panel oturumuna panelist olarak katılacak.

Siz de katılmak isterseniz kayıt linki ve panel detayları ise burada.

Urbanite Venture & Sunovatech İşbirliği

5 Ağustos 2020

Yakın geleceği şekillendirecek sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri alanlarında yeni bir işbirliği duyurusunu mutlulukla paylaşıyorum. 2020 yi kurgularken "araştıralım, ilerisi için neler yapabiliriz bakarız" dediğiniz konular, bir bakmışsınız yenilenen iş planlarınızda başa gecmiş.

Urbanite Venture olarak Avustralya, Hindistan, Qatar ve UAE de ofisleri olan, sanal gerçeklik icerikleri oluşturmada ve immersive reality çözümlerinde öncü stüdyolardan olan Sunovatech' le, immersive reality (VR & AR) çözümlerini Türkiye ve Amerika'da sunmak icin geliştirdiğimiz işbirligine ilişkin detayları linkten okuyabilirsiniz.

61e4f1d8396d412290a686fcbb66a8b4.webp

Email listemize kaydolun; dijital networking, kişisel marka yönetimi, liderlik eğitim programları üzerine işinizi kolaylaştıracak kaynakları, hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlarını, kurs programlarımızı ve pek çok yararlı bilgiyi size de iletelim!

  • Arzu Tekir Linkedin
  • Black Twitter Icon
  • Arzu Tekir Instagram
  • Arzu Tekir Facebook

Kaydınızı aldık. Aramıza hoşgeldiniz!