İş stratejisti olan Arzu Tekir, stratejik planlama, iş geliştirme, stratejik ortaklıkların kurulması ile büyük ölçekli kamu ve özel sektör projeleri için fon ve yatırım geliştirme konularında iş tecrübesine sahip.
 
Amerika’da yerleşik Urbanite Venture danışmanlık şirketinin kurucusu ve CEOsu olan Tekir, Dünya Kaynakları Enstitüsü’nün (WRI) EMBARQ sürdürülebilir ulaşım programı ülke ofisini de kuran isimler arasında yer alıyor.  2015 yılında gerçekleşen değişimle, WRI (World Resources Institute)’in Sürdürülebilir Şehirler programının global stratejisini oluşturan ekipte yer aldı ve Türkiye direktörlüğünü yürüttü.
 
WRI’da görev almadan önce İstanbul’daki teknoloji şirketlerine danışmanlık da yapan Arzu Tekir, şehirler için teknoloji çözümleri üreten IT şirketlerinde Avrupa Birliği Projeler Koordinatörü ve Dış İlişkiler Direktörü olarak çalıştı. Projelerin finansmanını yönetti ve stratejik ortaklıklar kurdu.
 
2020 yılı başında blokzinciri teknolojisinin geleceğin akıllı şehirlerine nasıl güç verebileceğini ele aldığı Blockchain for Smart Cities, Simplified” başlıklı bir eBook yayımladı. Arizona State Üniversitesi, The School for the Future of Innovation in Society yüksek lisans öğrencileri için altı haftalık Akıllı Şehirler ve Kalkınma başlıklı bir program hazırladı ve online dersler verdi. 
Kariyerini dönüştürmek, iş yaşamında kendilerini mutlu edecek yolları bulmak isteyen kadınlara  ilham, cesaret ve güç  vermeyi hedeflediği, yaklaşık üç yıldır üzerinde çalıştığı Şimdi Senin Zamanın |  Kariyerini Dönüştürmek İsteyenlere Öğrenilmiş Dersler Kitabını,  nihayet pandemi sürecinde 2020 yılı Ağustos ayında tamamladı. Kariyer Dönüşüm Akademisi'ni kurdu.
Ege Üniversitesi İstatistik Bölümü sonrası Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nde yüksek lisansını tamamlayan Tekir, yaşam boyu öğrenme merakıyla eğitimlerine devam etti. Harvard Manage Mentor, Harvard Kennedy School'da Performance Measurement for Effective Management of Nonprofit Organisations ve Cornell University'de Women's Entrepreneurship Programlarını tamamladı.
Kariyer öyküsünü detaylıca anlattığı röportajını okuyabilirsiniz.

Arzu Tekir'i sosyal medyada takip edin.

  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube

Arzu Tekir

Arzu'nun Ajandasında Başka Neler Var?

Ekim Ayında Konuşmacı Olarak Katılacağı Etkinlikler Takvimi için tıklayın.

Berlin Urban Tech Summit, 2 Eylül 2020

Urban Tech Arzu Tekir Speaker_panels2.pn

Arzu Tekir, 2 Eylül'de gerçekleştirilecek Berlin Urban Tech Summit'in  “Modern industry in urban space” başlıklı ilk panel oturumuna panelist olarak katılacak.

Siz de katılmak isterseniz kayıt linki ve panel detayları ise burada.

Urbanite Venture & Sunovatech İşbirliği

Yakın geleceği şekillendirecek sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri alanlarında yeni bir işbirliği duyurusunu mutlulukla paylaşıyorum. 2020 yi kurgularken "araştıralım, ilerisi için neler yapabiliriz bakarız" dediğiniz konular, bir bakmışsınız yenilenen iş planlarınızda başa gecmiş.

Urbanite Venture olarak Avustralya, Hindistan, Qatar ve UAE de ofisleri olan, sanal gerçeklik icerikleri oluşturmada ve immersive reality çözümlerinde öncü stüdyolardan olan Sunovatech' le, immersive reality (VR & AR) çözümlerini Türkiye ve Amerika'da sunmak icin geliştirdiğimiz işbirligine ilişkin detayları linkten okuyabilirsiniz.

61e4f1d8396d412290a686fcbb66a8b4.webp

Email listemize kaydolun; dijital networking, kişisel marka yönetimi, liderlik eğitim programları üzerine işinizi kolaylaştıracak kaynakları, hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlarını, kurs programlarımızı ve pek çok yararlı bilgiyi size de iletelim!

  • Arzu Tekir Linkedin
  • Black Twitter Icon
  • Arzu Tekir Instagram
  • Arzu Tekir Facebook

Arzu Tekir © 2020 | Kariyer Dönüşüm Akademisi ™️ | Powered by Urbanite Venture, LLC                   merhaba@arzutekir.com  | Miami | İzmir | İstanbul